זכאות עובד לדמי הבראה

כל עובד שהשלים שנת עבודה זכאי לקבלת דמי הבראה מהמעסיק. דמי ההבראה מחושבים בהתאם לוותק של העובד, בהתאם להיקף משרתו ובהתאם למשך העסקתו. גובה דמי הבראה לשנת 2017 הוא 378 ₪ ליום במגזר הפרטי ו- 424 ₪ במגזר הציבורי.
גם עובד שהתפטר או פוטר ונותקו יחסי עובד- מעסיק לאחר תום השנה יהא זכאי לדמי הבראה, אפילו אם ההודעה על סיום ההעסקה ניתנה לפני שהשלים את שנת העבודה.
חשוב לשים לב, כי אם המעסיק ויתר על עבודתו של העובד במהלך תקופת ההודעה המוקדמת, אזי לא יהיה זכאי העובד לדמי הבראה זאת מן הסיבה שיחסי עובד- מעסיק הסתיימו לפני שהשלים שנת העסקה.
כאמור גובה דמי ההבראה נגזרים מכמה פרמטרים: וותק העובד, מספר הימים לפי הוותק וגובה דמי ההבראה ליום כפי שנקבעו בצו ההרחבה:
לעובד בשנה הראשונה 5 ימי הבראה, בשנה השנייה והשלישית 6 ימי הבראה, בשנה הרביעית ועד לעשירית 7 ימי הבראה, בשנה האחד עשרה עד לחמש עשרה 8 ימים הבראה, בשנה השש עשרה ועד לתשע עשרה 9 ימי הבראה ומהשנה העשרים ואילך 10 ימי הבראה.

תשלום מלא של דמי ההבראה מתייחס לעובד במשרה מלאה. במידה ומדובר בעובד שעתי יחושבו דמי ההבראה לפי היקף המשרה של העובד. במידה ומדובר בשעות עבודה משתנות יעשה חישוב היקף המשרה ע"פ הממוצע החודשי באותה שנה.

דרך כלל משולמים דמי ההבראה בחודש יולי של כל שנה. אך ישנם אפשרויות נוספות לתשלום דמי ההבראה: תשלום חודשי, מימון של נופש מטעם העובדה(הודעה מוקדמת על כך ובהסכמת העובד).

לפני חודש ינואר 2017 תקופת ההתיישנות לתביעה כנגד המעסיק היא שנתיים אחורה בלבד. כיום תקופת ההתיישנות של תביעה כנגד מעסיק בגין אי תשלום דמי הבראה היא 7 שנים.

 

לקביעת פגישת ייעוץ חייג 09-8980681

עדי כהן ושות' משרד עורכי דין

לשון הרע

עורך דין לשון הרע- עדי כהן לייעוץ משפטי בענייני לשון הרע פנה כעת לעורך דין עדי כהן 09-8980681  לשון הרע מהי? לשון הרע היא דבר

למאמר המלא
עדי כהן ושות' משרד עורכי דין

כיצד לבטל דו"ח חניה

קיבלתם דו"ח חניה? במאמר זה ינסה עורך הדין עדי כהן לתת מענה לאפשרות העומדת בפניך.   לאחר קבלת דוח חניה ישנם מספר אפשריות העומדות בפני

למאמר המלא
עדי כהן ושות' משרד עורכי דין

התיישנות דו"ח מצלמה

לקביעת פגישה לייעוץ משפטי חייגו עכשיו 09-8980681 כולנו מכירים את עשרות המצלמות הפזורות ברחבי כבישי הארץ. החוק קובע תקופה מקוצרת להתיישנות דו"ח שניתן על בסיס

למאמר המלא
עדי כהן ושות' משרד עורכי דין

תובענות ייצוגיות

חוק תובענות ייצוגית נחקק בשנת 2006, מטרתו של החוק היא לקבוע כללים אחידים לענין הגשה וניהול של תובענות ייצוגיות, לשם שיפור ההגנה על זכויות, מימוש

למאמר המלא
עדי כהן ושות' משרד עורכי דין

צו למניעת הטרדה מאיימת

לקבלת ייעוץ משפטי בעניין צו למניעת הטרדה מאיימת ניתן לפנות לעורך דין עדי כהן 09-8980681 במקרים בהם אדם מטריד אותך, מאיים מילולית, עוקב אחרייך, פוגע

למאמר המלא
סגירת תפריט

לקבלת ייעוץ ראשוני שלח לנו הודעה

דילוג לתוכן